Asobaseru no Nekoyashiki
(rodowód/pedegree)

Asobaseru Asobaseru

Asobaseru Asobaseru jest koteczką w najbardziej poszukiwanym ubarwieniu Mi-Ke, czyli jest koteczką trójbarwną z bardzo dużą ilością koloru białego. Pozostałe kolory, to znaczy czarny i rudy, występują w postaci wyraźnych łatek. Asobaseru urodziła się w niemieckiej hodowli NO NEKOYASHIKI i ma w rodowodzie najlepsze i najstarsze hodowle amerykańskie. Matka i babka Asobaseru pochodzą z jednej z dwóch hodowli szwajcarskich.

Asobaseru przyjechała do mnie 25 marca 2000 r. z niemieckiej hodowli pani Sigrid Burger (Thank you Sigi) w wyniku zamiany na koteczkę Calla-San urodzoną w mojej hodowli. Jest koteczką o cudownym charakterze. Bardzo spokojna, zrównoważona, ale i ciekawska. Koteczka ta trafiła do mnie już jako dorosła, jednoroczna panna, ale już od pierwszych dni potrafiła porozumieć się z moimi pozostałymi kotami. Asobaseru powoli, ale konsekwentnie zdobywa względy moich pozostałych kotów. Jest szalenie miła i skłonna do pieszczot.

Asobaseru zabawia mnie swoim pieszczotliwym głosem. Wystarczy tylko zbliżyć do niej dłoń a już przemawia do mnie "całymi zdaniami" opowiadając coś swoim językiem. Asobaseru jest cudowna, stara się być przyjacielska dla wszystkich kotów i nie zraża się jakimś fukaniem.

8 września 2000 roku Asobaseru urodziła swoje pierwsze dzieci. Tatusiem jest Szogun, który "podpisał się" na dwóch kociaczkach obdarzając je przedłużonym futerkiem. Urodziły się trzy kocurki i jedna koteczka, ale jaka - trójbarwna!!! Kocurki są rudo - czarno-białe.

inne kocięta ASOBASERU

Sukcesy na wystawach

Data Miejsce wystawy Sędzia (kraj) Klasa Ocena
poza konkurencją (kotka karmiąca)
14.10.2000 Warszawa M. Kabina (CZ) 15 Ex1
klasa otwarta
10.02.2001 Warszawa Eric Reijers (CZ) 9 Ex1 CAC
11.02.2001 Warszawa Heinz Scholer (B) 9 Ex1 CAC nom BIS
19.05.2001 Łódź Ruth Kuhnel (A) 9 Ex1 CAC
klasa czempionów
2.06.2001 Kraków A Edstrom (NL) 7 Ex1 CACIB BIV
3.06.2001 Kraków H.G. Scholer (B) 7 Ex1 CACIB
      7 Ex1 CACIB

KATI
Katarzyna Kuligowska
© 1998-2001, KATI Ostatnie zmiany: